II edycja Inkubatora Digital Dragons to 4 miesiące ciężkiej pracy, 8 profesjonalnych zespołów projektujących gry na PC i konsole, najlepsi eksperci branży gier w Polsce i finalne projekty, które mogą zawojować rynek polskiego gamedevu.
Mobilizujemy uczestników do wystąpienia przed zewnętrznymi recenzentami w ramach feedback day oraz demo day. To stresujące i wymagające (również kondycyjnie) wydarzenia, ale pomagają we wprowadzeniu ulepszeń w dotychczasowym trybie pracy studia. Tym jest właściwie cały nasz inkubator: motywacją do przyspieszenia pewnych rzeczy, albo do zrobienia tych, na które zawsze brakowało czasu lub nie był pomysłu, albo ochoty.
mówi koordynator Inkubatora Digital Dragons, Łukasz Leszczyński.
Spośród blisko 40 zgłoszonych firm, finalnie zaprosiliśmy 8 (w kolejności alfabetycznej): Another Angle Games, Billog Studio, Byte Barrel, Dark Lord, Dreamgrit, Mindjar Design, Vulpesoft, Yaza Games. To grupa świetnych specjalistów, z mnóstwem ciekawych doświadczeń, kompetencji, wybornego poczucia humoru, a przede wszystkim arcypotężnej determinacji do uczenia się i podnoszenia poziomu swojej wiedzy i doświadczenia. Mówiąc, że był to dla nas zaszczyt współpracować z nimi, ani trochę nie popadamy w patos czy tanie komplementy. To naprawdę świetni goście. No właśnie – większość uczestników naszego programu to chłopaki, punktowo pojawiały się dziewczyny. Za to prawie jedna trzecia naszych ekspertów i konsultantów to kobiety.
dodaje Paulina Pyzioł z zespołu Inkubatora Digital Dragons.
- Zasłużone miejsce na szczycie podium – eksperci, trenerzy, mentorzy i konsultanci. Oni zawsze są najciekawsi.
- Osiem zespołów, które wzięły udział w programie – są arcyinspirujący jako firmy, projekty, ludzie, pomysły, doświadczenia.
- Paszport Polityki otrzymał w trakcie trwania Inkubatora Digital Dragons Dawid Ciślak (Polyslash), będący członkiem teamu trenerskiego. „Do końca świata będziemy żartować – niezgodnie z prawdą oczywiście – że to dzięki nam. A całkiem serio – to było znakomite docenienie polskiej branży gier i nadal się z niego cieszymy", komentują organizatorzy.
- W tegorocznej edycji wzięły udział zespoły z całej Polski. Zanotowano także rekordową liczbę zgłoszeń.
- Organizatorzy znajdują partnerów do rozmowy o sprawach gier, inkubacji itp. w samorządzie: Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Urzędzie Miasta Krakowa czy Urzędzie Miasta Warszawy. Władze publiczne rozumieją wyjątkowość branży i chcą ją wspierać.
Czym dokładnie jest Inkubator Digital Dragons?
Na jakich zagadnieniach koncentruje się Inkubator DD?
W jaki dokładnie sposób?
Co teraz? Jakie są kolejne plany?
Lista planów jest długa jak stąd do Gdańska albo nawet Gdyni. Lista planów wykonalnych – jak stąd do Warszawy. Dużo rzeczy testujemy i budujemy od zera i taki „poligonowy” charakter Inkubatora Digital Dragons chcemy zachować. Póki co na pewno możemy zapowiedzieć na jesień III edycję inkubatora. Tym razem zaprosimy do udziału firmy projektujące gry mobilne. Więcej szczegółów – wkrótce.
zapowiada Łukasz Leszczyński.
II edycja Inkubatora Digital Dragons odbyła się w ramach projektu Baltic Game Industry finansowanego ze środków Programu Interreg Baltic Sea Region. W ramach tej współpracy odbyła się również w listopadzie 2019 r. pierwsza edycja konkursu Baltic Sea Games Award, który warto bacznie obserwować.