Tydzień temu wszyscy musieliśmy dostosować się do nowych czasów i zmienić tryb naszej pracy. To z jednej strony wyzwanie, z drugiej szansa na przetestowanie nowych rozwiązań i poszukanie nowych działań. Krakowski Park Technologiczny nie przerwał pracy, w bardzo szybki sposób zostały wprowadzone nowe kanały współpracy i kontaktu z klientami.
Dział obsługi inwestora jest dostępny cały czas i udziela konsultacji dotyczących Polskiej Strefy Inwestycji – zarówno w odniesieniu do już zrealizowanych inwestycji, jak i do planowanych. Wszyscy pracownicy są dostępni na Skype’ie, co pomaga w organizacji spotkań. W planach jest przygotowanie webinarów dotyczących przepisów PSI, na bieżąco aktualizowane są informacje dotyczące pakietu antykryzysowego (przedsiębiorcy otrzymują newsletter, informacje publikowane są na stronach KPT). W toku jest wydanie kolejnych decyzji o wsparciu.
Sam budynek KPT nie został zamknięty, ale obecność firm jest tu zdecydowanie ograniczona i wprowadziliśmy stosowne procedury bezpieczeństwa. Cały czas trwa jednak obsługa najemców – zespół ds. wsparcia i rozwoju firm jest w stałym kontakcie z lokatorami, prowadzone są także rozmowy o wynajmie biur. Wszystkich zainteresowanych biurem w którymś z naszych budynków zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami KPT.
Małym i średnim firmom udostępniamy także nasze zasoby IT. Firmy do 30 września będą mogły korzystać z usług cloud computing świadczonej przez Krakowski Park Technologiczny bezpłatnie (do określonego limitu). To wsparcie nie tylko dla lokatorów KPT, ale także dla wszystkich firm zainteresowanych współpracą, a potrzebujących digitalizować swoje zasoby w tym trudnym czasie Firmy wynajmujące biura w KPT mogą otrzymać wsparcie zespołu IT w zakresie uruchomienia i konfiguracji tej usługi.
Działa też nasze studio filmowe Multilab. Wiele prac może tu być realizowanych zdalnie, więc nie ma problemu z realizacją zobowiązań. Dodatkowo w tej chwili w studiu powstaje materiał na temat rękawiczek jednorazowych, sposobu ich stosowania i najbezpieczniejszych rodzajów.
Rozpoczęła się kolejna edycja KPT ScaleUp, do programu zakwalifikowało się 20 startupów. Zespół już w czasie poprzedniej edycji wprowadził zwyczaj organizowania telekonferencji co dwa tygodnie pomiędzy startupami i partnerami technologicznymi. Teraz ten pomysł bardzo się przydaje. W ubiegłym tygodniu odbyliśmy ponad 30 rozmów, wykorzystując rozliczne możliwości spotkań online: od zwykłej telekonferencji, poprzez skype, gotomeeting, zoom, hangouts aż po clickmeeting czy mural.
Prowadzimy także nabór do programu EIT Digital Venture przeznaczonego dla innowatorów i przedsiębiorców, którzy zaczynają swoją przygodę z biznesem. Zgłoszenie może dotyczyć mobilnej aplikacji, software’u czy fizycznego urządzenia. Może ono wykorzystywać dowolną technologię, począwszy od VR i AR, przez RFID i beacony, a na big data czy IoT kończąc. A co ważne szczęśliwi wybrańcy mają szansę otrzymać do 25 000 euro oraz zostaną objęci intensywnym ośmiotygodniowym programem mentoringu online, podczas którego wspólnie z ekspertami udoskonalą swoje rozwiązanie. Zgłoszenia do 26 kwietnia, a więcej informacji znajduje się tutaj.
Nie próżnuje też nasz zespół ds. wsparcia branży gier. Konferencja Digital Dragons została przesunięta na wrzesień, ale on-line dostępne są materiały z dotychczasowych edycji, a także materiały z zajęć Digital Dragons Academy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zespół przygotowuje przeniesienie części działań do sieci. Ponadto KPT będzie partnerem game jamu online organizowanego przez Fundację Indie Games Polska razem z Polskigamedev.pl, który rozpocznie się w czwartek.
Nie rezygnujemy także z naszych działań międzynarodowych i jesteśmy w stałym kontakcie z partnerami z całej Europy. Pod koniec marca odbędzie spotkanie inaugurujące nowy projekt mający na celu m.in. monitoring trendów technologicznych oraz ich wykorzystanie w procesie podejmowania decyzji strategicznych.
O kolejnych działaniach będziemy informować, ale cały czas pozostajemy w gotowości i staramy się wspierać firmy w tych trudnych czasach.