Startupy zyskały kolejne siedem dni na przygotowanie zgłoszenia do KPT ScaleUP, największego w Polsce akceleratora Przemysłu 4.0. Rekrutacja została wydłużona ze względu na duże zainteresowanie udziałem w programie akceleracyjnym, w którym na młode firmy czeka do 200 000 zł, możliwość współpracy z przemysłowym gigantem oraz networking z ok. 100 prezesów spółek.
Razem z naszymi przemysłowymi partnerami planujemy wybrać do półrocznego programu akceleracyjnego ok. 10-15 startupów, których pomysły najlepiej wpisują się w nasze priorytety. Stawiamy na rozwiązania dotyczące szeroko rozumianego Przemysłu 4.0, czyli z obszaru produkcji, logistyki, magazynowania, automatyzacji i robotyzacji. Ale interesuje nas również usprawnienie procesów biznesowych, poprawa obsługi klienta, działania marketingowe oraz HR
mówi Bartosz Józefowski, kierownik KPT ScaleUP.
WYWIAD Z PAWŁEM CHABREM, głównym specjalistą w Departamencie Analiz i Strategii PARP
Paweł Chaber
Pasjonat cyfrowej rewolucji, od ponad 7 lat związany z sektorem publicznym. Autor oraz współautor wielu artykułów analitycznych, publikacji branżowych, raportów i analiz dotyczących trendów, innowacyjności, przedsiębiorczości oraz gospodarki cyfrowej.Obecnie główny specjalista w Departamencie Analiz i Strategii PARP. Wspiera rozwój Narodowego Systemu Innowacji (NSI) poprzez realizację projektu gov_LAB, dzięki któremu jednostki samorządu terytorialnego uczą się jak efektywnie projektować własne instrumenty dla przedsiębiorców. Koordynuje prace nad cyklicznym raportem z monitoringu NSI (monitoring narodowych systemów innowacji oraz trendów krajowych i światowych), który służy m.in. wypracowywaniu propozycji instrumentów rozwoju innowacyjności. Ponadto pełni funkcję oficera projektowego w Programach akceleracyjnych (działanie 2.5 POIR), gdzie zajmuje się m.in. identyfikacją problemów o charakterze systemowym oraz przedstawianiem rekomendacji rozwiązań tych problemów. Członek Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy działającej przy Ministerstwie Cyfryzacji.Specjalizuje się w tematyce przedsiębiorczości i innowacyjności, w szczególności tematyce gospodarki cyfrowej (Przemysł 4.0, trendy technologiczne, e-commerce, kapitał ludzki). Interesuje się wpływem oraz biznesowym wykorzystywaniem Internetu i nowoczesnych technologii. Prywatnie miłośnik biegania (towerrunning, maratony), piłki nożnej oraz geostrategii.