Blisko 50 milionów złotych zainwestują w Małopolsce przedsiębiorcy, którzy w ostatnich tygodniach skorzystali z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Krakowski Park Technologiczny wydał decyzje o wsparciu dla Celkar Logistics sp. z o.o., ZBUD sp. z o.o., BIOTOP-ROYAL i Piekarni „ROŻNÓW” S.C.
Najnowsze inwestycje realizowane będą w kilku małopolskich gminach: Niepołomice, Siepraw, Gródek na Dunajcem (Rożnów) i Dąbrowa Tarnowska. Dwie z nich to kolejne przedsięwzięcie wspierane przez Polską Strefę Inwestycji.
Celkar Logistics sp. z o.o. z Niepołomic w ramach drugiej decyzji (pierwszą spółka otrzymała w 2021 roku) wybuduje nową halę oraz zakupi nieruchomości gruntowe, na których powstaną place manewrowe i parkingi.. Pozwoli to na zwiększenie powierzchni magazynowej i wdrożenie kompleksowych usług logistycznych. Spółka jest częścią grupy kapitałowej „Vanking Celkar Group” P.S.A.i zajmuje się magazynowaniem i przechowywaniem towarów, a także świadczeniem usług logistycznych i wspomagających, głównie na potrzeby własnej grupy kapitałowej. Koszty kwalifikowane wyniosą 14 185 175 zł
Z ulgi podatkowej ponownie postanowiła skorzystać także Piekarnia „ROŻNÓW” S.C. Jolanta Gawełda, Józef Gawełda Spółka Cywilna. Poprzednia inwestycja miała miejsce również w 2021 roku. Obecnie zostaną zakupione urządzenia i maszyny produkcyjne, takie jak piec elektryczny, transporter wyrobów gotowych, linia krojąco-pakująca i specjalistyczne samochody do przewozu pieczywa. Pozwoli to na skrócenie czasu produkcji i zwiększeni wydajności zakładu. Planowane nakłady inwestycyjne to 1 698 965,36 zł.
Piec w Piekarni Rożnów
Piekarnia „ROŻNÓW” to rodzinny zakład z ponad trzydziestoletnią tradycją. Zaopatruje ponad 300 punktów sprzedaży.
Dobór składników najwyższej jakości oraz kunszt i doświadczenie naszych pracowników stanowi solidny filar naszego zakładu. Klienci chętnie sięgają po nasze pieczywo, bo wiedzą że za ceną stoi doskonała jakość i smak. Korzystając z trzydziestoletniego doświadczenia w branży piekarniczo-cukierniczej, jesteśmy w stanie zadowolić podniebienia najbardziej wymagających i wyrafinowanych klientów. Bo dobry chleb to taki, który powstaje z pasją i sercem. – mówią właściciele.
W Dąbrowie Tarnowskiej zainwestuje ZBUD sp. z o.o. To polska firma, która rozwija się od 40 lat. Obecna na rynkach krajowych i zagranicznych, zdobyła swoją renomę produkując szereg urządzeń dźwignicowych, w tym suwnice, suwnice bramowe, suwnice przyścienne, żurawie słupowe, wciągniki i wciągarki. Niedawno ZBUD rozszerzył swoją linię produktów o maszyny budowlane, takie jak żurawie terenowe, żurawie wieżowe oraz teleskopowe podnośniki przegubowe i nożycowe. Urządzenia, ze względu na ich przeznaczenie, muszą spełniać restrykcyjne normy wykonawcze. W ramach inwestycji firma zakupi wysoko wydajne maszyny i urządzenia produkcyjne oraz wybuduje i wyposaży nową halę produkcyjną. Realizacja inwestycji pozwoli na zwiększenie możliwości wytwórczych oraz optymalizację procesów produkcyjnych przedsiębiorstwa. Planowane nakłady inwestycyjne to 25 500 000 zł
Decyzja o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji trafi również do firmy BIOTOP-ROYAL z Sieprawia. Specjalizuje się ona w profesjonalnym malowaniu dachów każdego rodzaju. Zespół Biotop łączy wieloletnie doświadczenie, zaawansowane technologie oraz pasję do dostarczania najwyższej jakości usług.
Naszą misją jest zapewnienie klientom trwałych i estetycznych rozwiązań, które chronią dachy przed czynnikami atmosferycznymi i podnoszą wartość nieruchomości. Biotop-Royal kładzie szczególny nacisk na innowacyjne metody, takie jak malowanie na gorąco w wersji premium, które pozwala na głębsze wnikanie farby w strukturę materiału, gwarantując dłuższą żywotność powłoki. – mówią właściciele.
Biotop-Royal
Dzięki uldze podatkowej powstanie nowy zakład produkcyjny z zapleczem magazynowym, zostaną też zakupione nowoczesne maszyny produkcyjne, urządzenia aparatury badawczej oraz oprogramowania wspierające procesy projektowe i produkcyjne. Koszty planowanej inwestycji to 20 000 000 zł
Te inwestycje świetnie pokazują możliwości wykorzystania ulgi podatkowej w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Skorzystają z niej dwa małe przedsiębiorstwa, jedno średnie i jedno duże. W ramach inwestycji powstaną: nowy zakład, nowa hala, zakupione zostaną maszyny i urządzenie, a także środki transportu. Planując rozwój przedsiębiorstwa warto skorzystać z porad ekspertów z Krakowskiego Parku Technologicznego i sprawdzić czy Polska Strefa Inwestycji może wesprzeć realizację planów inwestycyjnych, oferując preferencje podatkowe oraz profesjonalne doradztwo na każdym etapie procesu. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą znacząco obniżyć koszty związane z nowymi inwestycjami i przyspieszyć swój rozwój, jednocześnie wspierając lokalny rynek pracy i gospodarkę regionu.