Majowa konferencja Digital Dragons to dwa dni wypełnione branżowymi wykładami i panelami dyskusyjnymi – ale to nie wszystko. Organizator, Krakowski Park Technologiczny, zadbał o wiele różnorodnych atrakcji i specjalną przestrzeń dla najlepszych twórców gier niezależnych.
Digital Dragons to doskonała okazja do rozwoju kompetencji zawodowych, bo tematyczny rozstrzał prelekcji jest imponujący, a wygłoszą je eksperci z najlepszych studiów growych. Równie ważnym aspektem uczestnictwa w konferencji jest także szeroko rozumiany networking – zarówno ten uprawiany na własną rękę, bo nasi goście sami mogą umawiać spotkania biznesowe poprzez konferencyjną aplikację, jak i ten, który dzieje się na przygotowanych przez nas wydarzeniach.
Anna Krampus-Sepielak, szefowa Digital Dragons
Chcemy podkreślić rosnącą rolę kobiet w gamedevie i biznesie w ogóle. Statystyki pokazują, że stanowią one już około 25% wszystkich osób pracujących w polskich studiach growych. Podczas śniadania porozmawiamy o tym, jak odnajdujemy się w branży i co możemy zrobić, aby odnajdywać się jeszcze lepiej.
Anna Krampus-Sepielak, szefowa Digital Dragons
Smoki na Arenie
DD Arena jest dla studiów doskonałym miejscem do zaprezentowania swoich projektów i zespołów potencjalnym partnerom biznesowym i mediom. Nie jest to jednak tylko kolejny z eventów służących samemu pitchowaniu. Zespół DDI&A wybrał najbardziej obiecujące zespoły i pomoże im przygotować się do prezentacji swoich gier przed publicznością. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększą swoje szanse na zdobycie zainteresowania wydawców i inwestorów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tegoroczna Arena przyciągnęła tak wiele studiów z ponad 40 krajów, a poziom zgłoszeń był bardzo wysoki. Dlatego nawet jeśli nie zakwalifikowaliście się do Areny, mamy nadzieję, że zostaniecie w ekosystemie Digital Dragons.
Klaudia Stawska-Magdziak, koordynatorka Digital Dragons Arena