Krakowski Park Technologiczny zapowiedział nowy sezon zajęć Digital Dragons Academy – cyklu wykładów dla studentów i osób zainteresowanych rozpoczęciem pracy w branży gier. Szkolenia w sezonie 2019/2020 na stałe zawitają do dwóch miast: Krakowa oraz Warszawy.
W ciągu 8 miesięcy uczestnicy zajęć poznają zagadnienia związane z całym procesem produkcji gry: zaczynając od biznesowych, marketingowych, przez game design, kwestie artystyczne, po technologie i zarządzanie produkcją. Wykłady prowadzone są przez doświadczonych praktyków na co dzień pracujących w czołowych firmach polskiej branży gier: 11 bit studios, Bloober Team, Techland, Flying Wild Hog czy GOG.COM.
Uczestnicy zajęć będą mieli również okazję skonsultować swoje CV i portfolio z pracownikami działów HR jednego z partnerów Digital Dragons Academy – Roboto Translation. W programie przewidziano również sesje mentoringowe 1-1 dla grafików oraz warsztaty.
Krakowskie zajęcia odbywać się będą w Krakowskim Parku Technologicznym. Gospodarzem warszawskiej serii szkoleń jest Google Campus Warsaw, który po sukcesie zeszłorocznych pilotażowych wykładów zdecydował się na kontynuowanie współpracy.
Program zajęć Digital Dragons Academy powstaje przy współpracy z partnerami projektu: 11 bit studios, All in Games, Roboto Translations oraz Huuuge Games. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 2000 uczestników, a wykłady prowadziło 132 prelegentów zaangażowanych w proces tworzenia gier. Dla wielu słuchaczy wykłady Digital Dragons Academy były wstępem do pracy w tej branży.
Digital Dragons Academy to świetna inicjatywa nie tylko dla osób rozpoczynających swoją przygodę w gamedevie – również pracownicy z konkretnym stażem mogą wynieść sporo praktycznej i użytecznej wiedzy z mocno zróżnicowanych tematycznie wykładów. Akademia to także bardzo dobra okazja do prowadzenia rekrutacji – mówi Łukasz Malik, producent w Home Net Games i jeden z wykładowców cyklu.
Digital Dragons Academy to świetna inicjatywa nie tylko dla osób rozpoczynających swoją przygodę w gamedevie – również pracownicy z konkretnym stażem mogą wynieść sporo praktycznej i użytecznej wiedzy z mocno zróżnicowanych tematycznie wykładów. Akademia to także bardzo dobra okazja do prowadzenia rekrutacji
Łukasz Malik, producent w Home Net Games i wykładowca
Szczegóły dotyczące harmonogramu zjazdów oraz wykładów dostępne są na stronie: academy.digitaldragons.pl. W tej chwili otwarta jest już rekrutacja na październikowe zajęcia poruszające biznesowe i wydawnicze zagadnienia związane produkcją gry. Pierwsze wykłady odbędą się 26 października, zarówno w Warszawie jak i Krakowie.