Make Things – rób rzeczy w KPT

Make Things – rób rzeczy w KPT

Opublikowany

W Krakowskim Parku Technologicznym robimy różne rzeczy, w tym Make Things. Organizowane przez KPT warsztaty technologiczne od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem i zainteresowaniem uczestników.

Do  udziału zachęcamy wszystkich, którzy chcą spróbować czegoś po raz  pierwszy, a propozycje są bardzo różnorodne: od lutowania, przez druk  3D, na kreatywnym myśleniu i sztucznej inteligencji kończąc.
W tym roku  warsztaty odbędą się 20 października (sobota) – będzie to też okazja do zobaczenia  nietypowej siedziby Krakowskiego Parku Technologicznego. Zapraszamy przede wszystkim tych, którzy niekoniecznie czują się tytanami technologicznymi, ale którzy chcą poznawać nowe rzeczy, eksperymentować i szukać nowych doświadczeń.

Wszystkie zajęcia mają charakter maksymalnie praktyczny:  w ciągu 2 godzin otrzymujesz minimum teorii czy prezentacji, a maksimum pracy własnej i tworzenia. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się to tak bardzo, że w domu będziesz kontynuować.

– mówi Łukasz Leszczyński odpowiedzialny za realizację MT

dsc_3698_171009.jpg
A do wyboru są naprawdę ciekawe rzeczy: na początek warsztaty VR, w ramach których uczestnicy zaprojektują  własną wirtualną rzeczywistość, by następnie zwiedzić ją w czasie spaceru lub… lotu. Można będzie także przeprogramować robota, tzn. zoptymalizować jego oprogramowanie tak, by sam omijał przeszkody. Za pomocą lutownicy zbudujemy włącznik zmierzchowy i wskaźnik oświetlenia. Szczególną propozycją jest nowy warsztat w tym roku, który wykorzystuje nietuzinkową przestrzeń wokół budynku KPT: Łowy na lisa. Każda grupa uczestników – wyposażona w odbiornik i antenę kierunkową – będzie miała za zadanie znaleźć ukryte w terenie nadajniki radiowe lub nanieść ich przybliżoną lokalizację na mapę. Pozostając w klimacie naturalnym proponujemy także Las w szkle czyli opowieść o miniaturowych ekosystemach zamkniętych w słoikach oraz warsztaty z przygotowaniach naturalnych kosmetyków z wykorzystaniem zasobów własnej kuchni. A dziecko, które jest przecież w każdym z nas, z radością weźmie udział w Lego Mindstorms EV3 i zbuduje swojego robota. Będzie też drukowanie 3D, Internet Rzeczy w praktyce, kreatywne techniki pracy czy studio dźwiękowe. Pełny program warsztatów znajduje się na stronie http://makethingskrakow.pl/program/ Wśród prowadzących warsztaty są prawdziwi entuzjaści technologii, przedstawiciele m.in. takich firm jak: Ericsson, hub:raum, Husarion, Hackerspace Kraków czy Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie.
Make Things trwa cały dzień. W tym czasie można wziąć udział w 3 wybranych przez siebie warsztatach. W przerwach można zjeść coś dobrego, poratować się kawą, zagrać w gry, zobaczyć kilka ciekawostek ze świata nowych technologii. Na niektóre warsztaty warto przynieść swój sprzęt, na innych wszystko będzie na miejscu.
W czasie Make Things robimy różne rzeczy z różnymi rzeczami. W planie również koncert. Z naprawdę dobrą muzyką. Na wiadrach.
Rób różne rzeczy

Rób różne rzeczy

Warsztaty technologiczne Make Things wpisują w nurt działań prowadzonych przez KPT na rzecz kształcenia zawodowego, promowania postaw przedsiębiorczości i pokazywania nowych ścieżek rozwoju. Zachęcamy do udziału osoby, które nie miały dotąd styczności z technologiami i być może właśnie to wydarzenie sprawi, że wkroczą na nową drogę rozwoju zawodowego.

Zwykle w takich przypadkach mówi się: nie róbcie tego sami w domu. Ale  my mówimy: róbcie rzeczy w KPT i z KPT, ale przede wszystkim róbcie  rzeczy w domu.

Szczegółowe informacje, program, zasady uczestniczenia w Make Things oraz sylwetki prowadzących znajdziesz na http://makethingskrakow.pl/ oraz https://www.facebook.com/makethingskrakow.
Rejestracja: http://makethingskrakow.pl/kup-bilet

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Technologie satelitarne z pierwszej ręki

temu

Przedstawiamy grono ekspertów praktyków, którzy działają w obszarze technologii satelitarnych. Będą się oni dzielić wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami konferencji „Space 4.0: Solution from the Sky”.
Biznes i kosmos. Poszukiwani pionierzy

temu

W ciągu ostatnich trzydziestu lat dokonano ogromnych postępów w obserwacji Ziemi z kosmosu. Europejska Agencja Kosmiczna, której Polska jest członkiem od kilku lat, udostępnia dane satelitarne w dużej mierze za darmo.Glob ziemski okrążają setki sztucznych satelitów, które dostarczają różnego typu danych. Znanym, praktycznym wykorzystaniem technologii opartych na satelitach jest nawigacja GPS. Inny typ technologii to szczegółowe zdjęcia powierzchni Ziemi wykonywane przez satelity. Każdy z nas odkrywał kiedyś te obrazy na internetowym mapach Google, w tzw. „widoku Ziemi”. Dane te służą nie tylko do rozrywki w Internecie – polega na nich meteorologia, wojskowość, na coraz szerszą skalę są wykorzystywane w rolnictwie i leśnictwie, urbanistyce, planowaniu przestrzennym i w innych dziedzinach. Kolejne zastosowania czekają na odkrycie, bądź wprowadzenie na rynek.
Przemysł jest gotowy na wdrażanie innowacji

temu

1 marca w Krakowskim Parku Technologicznym odbył się Demo Day kończący drugą edycję programu KPT ScaleUp. Wydarzenie poświęcone innowacjom dla przemysłu i smart city zgromadziło ponad 160 gości.
Demo Day programu KPT ScaleUp

temu

Krakowski Park Technologiczny zaprasza na Demo Day kończący II edycję programu KPT ScaleUp 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.