Digital Dragons 2018

Digital Dragons 2018

Opublikowany

W Krakowie w dniach 21-22 maja 2018 roku odbyła się już po raz siódmy konferencja Digital Dragons. Ponad 90 prelegentów, setka godzin wykładów, blisko 500 firm z 46 krajów, w sumie 1700 uczestników – to najnowsze statystki dotyczące największej konferencji dla branży gier w Europie Centralnej organizowanej od 2012 roku przez Krakowski Park Technologiczny.

Rozwijamy się

Od lat podnosimy standard naszego wydarzenia. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na nową lokalizację – Centrum Kongresowe ICE i to okazało się bardzo dobrym posunięciem. Nowoczesne i komfortowe pomieszczenia, możliwość dobrej ekspozycji produktów, przestrzeń i udogodnienia technologiczne zyskały uznanie uczestników konferencji. Ale to oczywiście nie wszystko – dbamy przede wszystkim o poziom merytoryczny wydarzenia. Dlatego w tym roku do pracy nad programem zaprosiliśmy wybitnych znawców branży.

mówi Anna Krampus-Sepielak, koordynator Digital Dragons.

IMG_1464.jpg

Wysoko podnieśliśmy poprzeczkę zarówno pod względem doboru tematów jak i wykładowców. Wspierają nas ludzie z branży, bo to oni najlepiej wiedzą co jest im potrzebne i czego oczekują.

podkreśla Sonia Wojciechowska odpowiedzialna za program DD

Dzięki temu uczestnicy DD mieli okazję posłuchać takich praktyków branży jak: Andrew Maximov, Thiago Klafke (Blizzard Entertainment), Tomasz Stachowiak (SEED – Electronic Arts), Daniel Birczyński (Sony Santa Monica), Paul Malin (Activision Central Tech) czy Dan Vávra (Warhorse Studios), a także licznych wykładów 11bit studios, które miesiąc po premierze Frostpunka, zaprezentowało swoje doświadczenia, w tym postmortem przygotowany przez Martę Fijak i Jakuba Stokalskiego. Średnia ocen prelekcji to 4,4 pkt na 5 ogólnie. Najwyżej oceniany został track technologiczny - 4,7. To bardzo wysokie oceny w tej bardzo wymagającej branży.

Pracownik pilnie poszukiwany

Kolejną nowością tegorocznej edycji była strefa rekrutacyjna HR Zone, ogólnie dostępna dla studentów i absolwentów i ciesząca się wielkim zainteresowaniem. Prawie siedemdziesiąt zgłoszeń
i ponad setka przeprowadzonych rozmów – to bilans tego wydarzenia. Rozmowy prowadzili rekruterzy czołowych studiów deweloperskich: CD Projekt RED, Techland, Pixonic Games, Gamesture, Infinity Ward/Activision, European Games Group, Prime Bit Games, Unity, Yggdrasil, Oculus, Xsolla oraz 11 bit studios.

Nagradzamy

Stałym punktem wydarzenia jest gala Digital Dragons Awards, podczas której nagradzane są polskie produkcje z poprzedniego roku. W tym roku nagrody przyznano w sześciu kategoriach, a zarząd KPT wręczył nagrodę dla wybitnej osobowości branży gier. W czasie Digital Dragons ponownie odbył się Indie Showcase czyli najbardziej prestiżowy konkurs dla twórców gier niezależnych. W tym roku jednak zmieniła się formuła tego wydarzenia – z ponad 90 zgłoszonych produkcji wybranych do prezentacji podczas DD zostało 60 gier. Na kolejnym etapie została wyłoniona dwudziestka ścisłych finalistów, specjalnie wyróżnionych na terenie imprezy i to
z tego grona jury najlepsze gry Indie Showcase 2018. Zostały też przyznane wyróżnienia najpopularniejszych polskich mediów dedykowanych twórcom gier niezależnych: Graczpospolita oraz Ustatkowany Gracz.
IMG_1499.jpg

Badamy rynek

Ponownie także zostały przedstawione badania rynku gier. Czwarta edycja raportu na  zamówienie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego została  przygotowana przez Krakowski Park Technologiczny, firmę badawczą IQS i inicjatywę Polish Gamers Observatory skupiającą autorów dotychczasowych  badań i raportów branżowych. W najświeższej edycji badania zbadano 1620 osób, a nowym tematem byli gracze nieletni i gracze rodzice.

Nowa współpraca, nowe wyzwania

DD5-2048PX--923C3772.jpg
Warto jeszcze podkreślić, że w tym roku na Digital Dragons gościliśmy przedstawicieli branży z Czech, Litwy, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Białorusi - łącznie około 30 firm. To także jeden z nowych elementów strategii rozwoju Digital Dragons: nawiązania szerszej współpracy z rynkami wschodnimi. Krakowski Park Technologiczny z każdym rokiem rozwija program wsparcia branży gier – to już nie tylko Digital Dragons, ale także programy szkoleniowe, inkubacyjne, wsparcie internacjonalizacji. Warto zatem śledzić ofertę KPT przez cały rok. A tymczasem zapraszamy do Krakowa na kolejną edycję w dniach 27 i 28 maja 2019 r.
Głównym partnerem tegorocznego wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Szczegóły: digitaldragons.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.