Znamy najlepsze polskie gry 2017 roku!

Znamy najlepsze polskie gry 2017 roku!

Podczas uroczystej Gali Rozdania Nagród Digital Dragons w krakowskim Centrum Kongresowym ICE przyznano nagrody dla najlepszych gier 2017 wyprodukowanych w Polsce.

Polska branża gier na przestrzeni ostatnich lat zyskała znacząco w oczach całego świata i w tej chwili produkcje znad Wisły uznawane są za jedne z najlepszych. Podczas krakowskiej konferencji Digital Dragons, jednego z największych wydarzeń dla branży gier w tej części Europy, już siódmy raz przyznano nagrody dla najlepszych produkcji stworzonych przez krajowe studia developerskie.
Najlepszą grą ubiegłego roku został Observer krakowskiego studia Bloober Team. Psychologiczny horror osadzony w cyberpunkowym świecie przyszłości zyskał uznanie zarówno polskich developerów, jak i przedstawicieli Jury zdobywając statuetkę Best Polish Game of 2017. Warto wspomnieć, że to drugie wyróżnienie dla Bloober Team. Dwa lata temu podczas Digital Dragons krakowski developer zdobył wyróżnienie przyznawane przez Województwo Małopolskie dla najlepszej firmy z regionu.
Za najlepiej zaprojektowaną grę ubiegłego roku Jury konkursu wybrało Darkwood autorstwa Acid Wizard Studio, przyznając jej nagrodę w kategorii Best Polish Game Deisgn of 2017. Darkwood to kolejny nagrodzony horror, a sukces studia jest tym większy, że gra była ich debiutanckim projektem.
Nagrodę Best Polish Game Art of 2017 przyznawaną za najlepszą oprawę artystyczną rodzimych produkcji zdobyła gra Seven: The Days Long Gone autorstwa Fool's Theory. Tutaj rywalizacja między pozostałymi nominowanymi tytułami była najbardziej zacięta – pozostałe gry wybrane przez społeczność polskich developerów prezentowały zachwycający poziom artystyczny w opinii wszystkich jurorów.
Dużym zaskoczeniem jest natomiast zwycięzca w kategorii Best Polish Game Soundtrack of 2017. W tym roku uznanych polskich kompozytorów, którzy na koncie mają muzykę do hitowych polskich gier ostatnich lat pokonała Natalia Zamilska, gwiazda muzyki alternatywnej odpowiedzialna za przygotowanie ścieżki dźwiękowej do RUINER autorstwa studia Reikon Games.
Podczas gali na Digital Dragons wybrano nie zapomniano także o twórcach gier mobilnych. Statuetkę w kategorii Best Polish Mobile Game of 2017 zdobyła katowicka firma Artifex Mundi za bardzo dobrze odebraną zarówno przez graczy jak i jurorów grę Bladebound: hack and slash RPG.
Tradycyjnie już polskie środowisko twórców gier nagrodziło także najlepsze zagraniczne produkcje. Tutaj za najlepszą grę 2017 roku uznano Horizon: Zero Dawn autorstwa holenderskiego studia Guerrilla Games.
Krakowski Park Technologiczny, organizator Digital Dragons kolejny raz wręczył również specjalne wyróżnienie dla osoby z branży gier, która ma szczególny wpływ na jej rozwój. W tym roku nagrodzono w ten sposób Jakuba Wójcika, jednego z założycieli Fundacji Indie Game Polska, którego wpływ na rozwój niezależnych twórców gier w naszym kraju jest nieoceniony.
Digital Dragons to jedna z największych konferencji dla branży gier, przyciągająca co roku do Krakowa ponad 1500 blisko specjalistów z całego świata.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Digital Dragons Awards.jpg

grafika | 2,22 MB

Pobierz
Reikon Games, Zamilska.jpg

grafika | 242 KB

Pobierz
Acid Wizard.jpg

grafika | 224 KB

Pobierz
Artifex Mundi.jpg

grafika | 256 KB

Pobierz
Fool's Theory.jpg

grafika | 239 KB

Pobierz
Jakub Wójcik.jpg

grafika | 225 KB

Pobierz
Bloober Team.jpg

grafika | 188 KB

Pobierz
Guerrilla Games.jpg

grafika | 175 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Twórcy Call of Duty i Destiny na Digital Dragons w Krakowie

temu

Zespół Digital Dragons zaprezentował kolejnych wykładowców, którzy poprowadzą prelekcje podczas nadchodzącej konferencji. Do grona speakerów dołączyli eksperci pracujący nad najważniejszymi tytułami branży gier w ostatnich latach: Destiny, Call of Duty czy seria Total War.
Rekordowy Krak Jam w Krakowskim Parku Technologicznym

temu

W trakcie zakończonego w niedzielę Krak Jamu powstało 39 projektów gier wykonanych przez 136 uczestników krakowskiej edycji Global Game Jam. Tym samym wydarzenie zorganizowane w Krakowskim Parku Technologicznym było największym w Polsce.
Święto twórców gier już za tydzień w Krakowie!

temu

21 i 22 maja do Krakowa przyjedzie ponad 1500 przedstawicieli branży gier z całego świata. Organizowana siódmy raz konferencja Digital Dragons  na stałe wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń dla developerów z całego świata.
Znamy finalistów Indie Showcase na Digital Dragons, Yggdrasil Gaming sponsorem tegorocznej edycji konkursu

temu

Poznaliśmy 60 gier zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Indie Showcase na Digital Dragons. Przez ostatnie dwa miesiące Jury konkursu oceniło ponad 90 zgłoszeń wskazując zarówno finałową dwudziestkę walczącą o tytuł Best Indie Game jak i pozostałe gry mające szansę na