Święto twórców gier już za tydzień w Krakowie!
Kopiuj tekst

Święto twórców gier już za tydzień w Krakowie!

21 i 22 maja do Krakowa przyjedzie ponad 1500 przedstawicieli branży gier z całego świata. Organizowana siódmy raz konferencja Digital Dragons  na stałe wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń dla developerów z całego świata.

W ramach wykładowej części konferencji, odbywającej się w Centrum Kongresowym ICE, zaplanowano 75 wykładów prowadzonych przez najlepszych specjalistów branży gier. Kraków odwiedzą między innymi twórcy Call of Duty, najpopularniejszej marki growej na świecie, którzy poprowadzą zaawansowane techniczne wykłady związane z produkcją gier z tej serii. Fanów rodzimych gier ucieszy fakt, że w Krakowie pierwszy raz usłyszymy wykłady projektantów z 11 bit studios: wydany niedawno Frostpunk okazał się wielkim sukcesem.  Organizatorom udało się również potwierdzić wystąpienie Dany Vavry, głównego projektanta Kingdom Come: Deliverance, historycznej gry, która cieszy się dużym uznaniem, jednocześnie wywołując kontrowersje związane z historią naszego regionu.
Część wykładową uzupełni tradycyjnie Indie Showcase – najważniejszy w Polsce konkurs dla twórców gier niezależnych, w którym weźmie udział 60 mniejszych studiów. Łącznie do zawodów zgłosiło się blisko 100 projektów. Jury wybrało najbardziej dopracowane produkcje, które podczas Digital Dragons będą miały okazję powalczyć o nagrodę w wysokości 10 000 zł ufundowaną przez Miasto Kraków. W tym roku po raz pierwszy na DD organizatorzy prezentują ofertę z państw Europy Środkowej – na sześciu stoiskach narodowych gry pokaże blisko 30 studiów z Ukrainy, Serbii, Słowacji, Czech, Litwy oraz Rosji.
Tegoroczna edycja konferencji bardzo mocno stawia również na kwestie rekrutacyjne. Podczas Digital Dragons dostępna będzie specjalna, niebiletowana strefa HR dla studentów, którzy myślą o rozpoczęciu pracy w branży gier. Gotowość do spotkania i rekrutacji sygnalizują najważniejsi partnerzy imprezy: CD Projekt RED, Techland, Gamesture, Yggdrasil, Oculus, 11 bit studios czy Activision. Aby skorzystać ze strefy należy zarejestrować się w tym miejscu.
Digital Dragons będzie również okazją do poznania najlepszych polskich gier ubiegłego roku. Podczas uroczystej gali rozdania nagród zaplanowanej na poniedziałkowy wieczór wręczone zostaną statuetki w kategoriach: Best Polish Game, Best Polish Game Design, Best Polish Game Art., Best Polish Mobile Game, Best Polish Game Soundtrack oraz Best Foreign Game. Wszystkie nominacje pochodzą bezpośrednio od społeczności polskich twórców gier.
Głównym partnerem tegorocznej edycji Digital Dragons jest Województwo Małopolskie.
Konferencja odbędzie się w dniach 21 i 22 maja w Centrum Kongresowym ICE. Bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.