Przemysł jest gotowy na wdrażanie innowacji

Demo Day programu akceleracyjnego KPT ScaleUp

Przemysł jest gotowy na wdrażanie innowacji

1 marca w Krakowskim Parku Technologicznym odbył się Demo Day kończący drugą edycję programu KPT ScaleUp. Wydarzenie poświęcone innowacjom dla przemysłu i smart city zgromadziło ponad 160 gości.

Swoje rozwiązania po 3 miesiącach pracy zaprezentowało 12 startupów. Wśród nich znajdują się zespoły tworzące m.in. autonomiczne hangary dla dronów, maszyny do obróbki profili okiennych, inteligentne oświetlenie, a nawet „allegro dla odpadów przemysłowych”.

Tworzenie innowacji w obszarze przemysłu jest oczywiście trudniejsze niż zaprojektowanie kolejnej aplikacji na smartfony, ale z kolei tutaj są zdecydowanie większe szanse na biznesowy sukces. Duże przedsiębiorstwa doceniają nieoczywiste rozwiązania proponowane przez startupy i są gotowe za nie płacić, czego przykłady obserwujemy w naszym programie

Bartosz Józefowski, koordynator KPT ScaleUp

W tworzenie programu akceleracyjnego wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym zaangażowało się 13 dużych firm, w tym Kraków Airport, EC Grupa, ASTOR, Budimex, ES-SYSTEM, Fideltronik, Oknoplast, Protech, Radionika, Supersnow, Siemens, Syntaj i Woodward.

Dostęp do doświadczonych przedsiębiorstw, ich pomoc i możliwość prowadzenia testów w ich zakładach to zdecydowanie coś, czego nie da się znaleźć poza takim programem. Krakowski Park Technologiczny ma gęstą sieć wieloletnich relacji z przedsiębiorcami, którzy dzięki temu traktowali nas jako godnych zaufania. Właśnie takiego wsparcia potrzebowaliśmy na tym etapie rozwoju.

Kacper Adamowicz, założyciel firmy ZEME Technologies, tworzącej platformę do sprzedaży odpadów przemysłowych

Kolejny Demo Day zgromadził dziesiątki osób zarządzających firmami, funduszami inwestycyjnymi i instytucjami różnego szczebla. KPT zamierza kontynuować program w formule wzbogaconej o wnioski z zakończonego właśnie pilotażu.

O programie:        
KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych startupów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. Całość programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce.
Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Demo_Day2_press-5.jpg

grafika | 6,23 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-3.jpg

grafika | 5,13 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-10.jpg

grafika | 5,07 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-14.jpg

grafika | 4,53 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-13.jpg

grafika | 3,83 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-6.jpg

grafika | 3,99 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-7.jpg

grafika | 3,77 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-11.jpg

grafika | 3,7 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-4.jpg

grafika | 3,52 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-12.jpg

grafika | 3,19 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-1.jpg

grafika | 2,89 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-8.jpg

grafika | 2,43 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-15.jpg

grafika | 2,57 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-9.jpg

grafika | 3,67 MB

Pobierz
Demo_Day2_press-2.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Z kosmosu na Ziemię

Jak skłonić rolników, by w sposób bezpieczny dla pszczół korzystali ze  środków ochrony roślin? BeeNebulaApp daje im rzetelne informacje o  kwitnieniu, korzystając m.in. z danych meteorologicznych z satelitów  Sentinel. Ten prototyp, to tylko jedno z setek możliwych zastosowań  danych satelitarnych. Szukamy startupów, które stworzą i wprowadzą na  rynek kolejne – trwa nabór do programu akceleracyjnego SpaceUp BSA  prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny.
Make Things – rób rzeczy w KPT

W Krakowskim Parku Technologicznym robimy różne rzeczy, w tym Make Things. Organizowane przez KPT warsztaty technologiczne od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem i zainteresowaniem uczestników.
Technologie satelitarne z pierwszej ręki

Przedstawiamy grono ekspertów praktyków, którzy działają w obszarze technologii satelitarnych. Będą się oni dzielić wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami konferencji „Space 4.0: Solution from the Sky”.
Biznes i kosmos. Poszukiwani pionierzy

W ciągu ostatnich trzydziestu lat dokonano ogromnych postępów w obserwacji Ziemi z kosmosu. Europejska Agencja Kosmiczna, której Polska jest członkiem od kilku lat, udostępnia dane satelitarne w dużej mierze za darmo.Glob ziemski okrążają setki sztucznych satelitów, które dostarczają różnego typu danych. Znanym, praktycznym wykorzystaniem technologii opartych na satelitach jest nawigacja GPS. Inny typ technologii to szczegółowe zdjęcia powierzchni Ziemi wykonywane przez satelity. Każdy z nas odkrywał kiedyś te obrazy na internetowym mapach Google, w tzw. „widoku Ziemi”. Dane te służą nie tylko do rozrywki w Internecie – polega na nich meteorologia, wojskowość, na coraz szerszą skalę są wykorzystywane w rolnictwie i leśnictwie, urbanistyce, planowaniu przestrzennym i w innych dziedzinach. Kolejne zastosowania czekają na odkrycie, bądź wprowadzenie na rynek.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.