Brembo i Protech reinwestują w krakowskiej strefie
Brembo i Protech reinwestują w krakowskiej strefie

Brembo i Protech reinwestują w krakowskiej strefie

Tuzy podstref, w których działają – Brembo w Niepołomicach, Protech w Zatorze – zapowiedzieli kolejne inwestycje.

Działająca od 2013 r. w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej włoska firma Brembo Poland Sp. z o.o. otrzymała właśnie od zarządu KPT kolejne zezwolenie, w ramach którego zobowiązała się wydać ponad 51 mln zł na inwestycje oraz zatrudnić 5 osób. Ten w pełni zmechanizowany, nowoczesny, niepołomicki zakład, w którym prowadzone są także prace badawczo-rozwojowe, zwiększy swoje moce produkcyjne związane z produkcją bieżni i piast do tarcz hamulcowych wykorzystywanych w wielu topowych markach samochodów.
Znakomicie rozwijająca się w branży kotłów c.o. dla klientów indywidualnych firma Protech zainwestuje w rozbudowę zatorskiego zakładu co najmniej 25 mln. zł. Ta rodzinna firma dotychczas zainwestowała w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej ponad 45 mln zł. Pracuje w niej obecnie ponad 130 osób.
Zatorska strefa jest znakomitym przykładem parku przemysłowego stworzonego z myślą o małych i średnich polskich firmach. Bardzo dobrze przygotowane tereny inwestycyjne, znakomita współpraca z samorządem, zwolnienia podatkowe z tytułu inwestycji na terenie sse, uczyniły z tego miejsca znanego dotychczas jako Dolina Karpia, Dolinę Przedsiębiorczości MŚP.
Powiązane artykuły
Druga decyzja o wsparciu w Małopolsce!

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejną decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Decyzję otrzymała firma Exim Coding, która od momentu powstania – czyli od 2010 roku – projektuje i wykonuje urządzenia drukująco-etykietujące do maszyn pakujących, części zamienne do nich, a także urządzenia wspomagające produkcję.
Pierwsza decyzja w ramach nowej Ustawy

Pierwszą, historyczną, decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Małopolsce otrzymała firma Valeo. Producent części samochodowych będzie reinwestować w Chrzanowie.
Kto wykształci Twojego pracownika?

Krakowski Park Technologiczny opracował raport dotyczący szkolnictwa zawodowego i współpracy między szkołami a przedsiębiorcami. To odpowiedź na rosnące oczekiwania rynku i problemy pracodawców ze znalezieniem kadry pracowniczej, które są coraz bardziej palące. Brak pracowników to, w tym momencie, największa bariera inwestycyjna: 30% firm deklaruje, że jest on powodem zastopowania rozwoju ich projektów.
Nowy inwestor w sse wykonuje badania jakości farmaceutyków

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej otrzymała firma Unimetal Rec z Trzebini.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.