Brembo i Protech reinwestują w krakowskiej strefie
Brembo i Protech reinwestują w krakowskiej strefie

Brembo i Protech reinwestują w krakowskiej strefie

Opublikowany

Tuzy podstref, w których działają – Brembo w Niepołomicach, Protech w Zatorze – zapowiedzieli kolejne inwestycje.

Działająca od 2013 r. w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej włoska firma Brembo Poland Sp. z o.o. otrzymała właśnie od zarządu KPT kolejne zezwolenie, w ramach którego zobowiązała się wydać ponad 51 mln zł na inwestycje oraz zatrudnić 5 osób. Ten w pełni zmechanizowany, nowoczesny, niepołomicki zakład, w którym prowadzone są także prace badawczo-rozwojowe, zwiększy swoje moce produkcyjne związane z produkcją bieżni i piast do tarcz hamulcowych wykorzystywanych w wielu topowych markach samochodów.
Znakomicie rozwijająca się w branży kotłów c.o. dla klientów indywidualnych firma Protech zainwestuje w rozbudowę zatorskiego zakładu co najmniej 25 mln. zł. Ta rodzinna firma dotychczas zainwestowała w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej ponad 45 mln zł. Pracuje w niej obecnie ponad 130 osób.
Zatorska strefa jest znakomitym przykładem parku przemysłowego stworzonego z myślą o małych i średnich polskich firmach. Bardzo dobrze przygotowane tereny inwestycyjne, znakomita współpraca z samorządem, zwolnienia podatkowe z tytułu inwestycji na terenie sse, uczyniły z tego miejsca znanego dotychczas jako Dolina Karpia, Dolinę Przedsiębiorczości MŚP.

Udostępnij