Tworzymy dobry klimat dla inwestycji

Tworzymy dobry klimat dla inwestycji

Opublikowany

W najbliższy czwartek w Krakowskim Parku Technologicznym odbędzie się kolejne spotkanie działającego od ponad dwóch lat Małopolskiego Forum Obsługi Inwestora.

Spotykamy się, wymieniamy doświadczeniami, szkolimy. Wszystko po to, by trafiający do Małopolski inwestor został dobrze przyjęty i profesjonalnie obsłużony.

mówi inicjatorka Forum, Krystyna Sadowska.

Trudny do zdefiniowania klimat inwestycyjny często przeważa szalę wyboru miejsca inwestycji. Dlatego tak ważne jest, by osoby odpowiedzialne w gminach za prezentację oferty gospodarczej i obsługę inwestorów, były do tej roli dobrze przygotowane. Nie jest przypadkiem, że to właśnie w gminach, które doceniają znaczenie jakości obsługi przedsiębiorców, sukcesów jest najwięcej. W spotkaniach Forum biorą przedstawiciele m.in. Niepołomic, Zatora,  Bochni – gmin, które mogą się pochwalić znakomicie działającymi strefami przemysłowymi.
Krakowski Park Technologiczny organizuje dla uczestników Forum wizyty studyjne, dzięki którym przedstawiciele samorządów mogą wymienić się doświadczeniami  w tworzeniu stref przemysłowych, oczekiwaniach inwestorów polskich i zagranicznych, współpracy z nimi. Odbyły się także dwa bardzo ciekawe szkolenia zagraniczne, w Berlinie oraz Kolonii i Dusseldorfie.

Kontakt z instytucjami obsługującymi przedsiębiorców w Niemczech, był dla nas dobrym doświadczeniem. Równocześnie szkolenie na temat mechanizmów i standardów FDI (Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych), pokazało nam zupełnie nową perspektywę współpracy z inwestorami zagranicznymi

zauważa Adam Twardowski, wiceburmistrz Niepołomic

Najbliższe szkolenie, które poprowadzą przedstawiciele firmy Taxpoint, będzie dotyczyło obecnie bardzo istotnego tematu - rynku pracy.  „Wszystko zaczyna się od ludzi, czyli zasoby ludzkie w Małopolsce – szanse i zagrożenia związane z regionalnym rynkiem pracy” – to tytuł czwartkowego spotkania Małopolskiego Forum Obsługi Inwestora.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.