Startup Weekend Kids - już w piątek

Startup Weekend Kids - już w piątek

Opublikowany

Już w piątek, 2 lutego w Krakowie startuje czwarta edycja warsztatów dla nastoletnich przedsiębiorców - Startup Weekend Kids.

W dniach 2-4 lutego w Krakowie odbędą się warsztaty, które pobudzają dzieci i młodzież do nauki cyfrowych oraz biznesowych kompetencji. Aktualna, czwarta już edycja to efekt współpracy Krakowskiego Parku Technologicznego, Inkubatora Technologicznego KPT, WebTango.pl oraz Fundacji „Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne”. Weekendowy event skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat i ma na celu stworzenie podwalin startupu o charakterze społecznym bądź biznesowym w 3 dni.
Startup Weekend Kids 2017<br>

Startup Weekend Kids 2017

Na spotkanie świata cyfrowych technologii z biznesem przybędzie aż 70 dzieci. Celem warsztatów jest doskonała zabawa, której efektem ubocznym jest nauka przydatnych rzeczy i umiejętności – użytecznych zarówno w życiu dorosłym, jak i w życiu młodych aktywnych ludzi, którzy przepełnieni są pomysłami, ale nie wiedzą jeszcze, jak zabrać się za ich realizację. Jest to już czwarta edycja wydarzenia od 2016 roku.            
Nad projektami dzieci będzie czuwało grono kilkudziesięciu doświadczonych mentorów i ekspertów, przedsiębiorców, programistów, grafików, marketingowców, którzy przez cały weekend będą wspierali je w realizacji ich pomysłów oraz inspirowali do poznawania i rozwijania przeróżnych kompetencji – od programowania, poprzez grafikę komputerową po marketing i zarządzanie. Wśród mentorów i ekspertów znajdują się m.in.: Martyna Arent z Contellio, Ania Szwiec z Women in Technology, Bartosz Józefowski z Krakowskiego Parku Technologicznego, Mateusz Mucha z Omni Calculator, Paweł Nowak z Contellio, Maciej Stęga - ekspert od HR i EB,  Tomasz Wesołowski z 2040.io, Marek Przystaś z Duckie Deck, Maciej Ryś ze Smogathonu, Jakub Krzych z Estimote, Andrzej Targosz z Eventory, Jakub Koził z PROIDEA, Chris Kobylecki z Innovation Nest. Sylwetki wszystkich ponad 50 ekspertów i wolontariuszy można znaleźć na stronie wydarzenia startupkids.pl.
Dzieci dowiedzą się podczas warsztatów m.in. jak przeprowadzić badania potrzeb wśród potencjalnych klientów (Customer Development), by zweryfikować swój pomysł na biznes. Wdrożą się w pracę w zespole według metody kanban, poznają i opracują Business Model Canvas własnego projektu, stworzą Personę potencjalnego klienta i opracują MVP. Poznają przy tym darmowe narzędzia graficzne online oraz nauczą budować się landing page, a także dowiedzą się, skąd brać legalne treści w internecie. Na koniec młodzi uczestnicy przygotują i wygłoszą publiczną prezentację, w której omówią rozwijany podczas warsztatów projekt, opowiedzą czego dowiedzeli się od potencjalnych klientów i zaprezentują wszystko, czego dokonali w ciągu niecałych trzech dni. Prezentacje zostaną zweryfikowane w niedzielę przez grono Jury, wśród których zasiedli Ula Młodnicka – Kornaś eksertka od komunikacji z dziećmi z Duckie Deck, Jacek Drabik - prezes Motorola Solutions Poland, Richard Lucas, inwestor i przedsiębiorca społeczny oraz Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego.

- Warsztaty są nie tylko świetnym treningiem dla dzieci jak organizować sobie pracę i dzielić się zadaniami odpowiednio do kompetencji. Zadaniem młodych ludzi jest przede wszystkim zdobycie niezbędnych informacji do realizacji projektu, weryfikacji potencjału pomysłów wśród potencjalnych odbiorców, oraz sprawdzenia podobnych rozwiązań. Uczestnicy przygotowują także prototyp, plan biznesowy oraz działania promocyjne. Ponadto uczą się, jak dobrze zaprezentować swój pomysł przed potencjalnymi odbiorcami lub partnerami

mówi Krzysztof Gontarek, organizator wydarzenia i prezes Fundacji „Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”.

- Krakowski Park Technologiczny, w ramach działalności Inkubatora Technologicznego wspiera wiele inicjatywnych startupowych w Małopolsce, organizując m.in. standardowy Startup Weekend Kraków. W Krakowie brakowało jednak inicjatywy pomagającej najmłodszym zainteresować się przedsiębiorczością, tak jak robi to Startup Weekend Kids. Bez wahania więc postanowiliśmy zaangażować się w to naprawdę niezwykłe wydarzenie. Liczmy, że dzięki zaszczepieniu wśród dzieci i młodzieży biznesowego bakcyla – to one kiedyś zasiedlą nasze biura dla startupów z prawdziwymi firmami.

mówi Mateusz Cybula, manager Inkubatora Technologicznego KPT i współorganizator wydarzenia.

Na Startup Weekend Kids w Krakowie zapraszają organizatorzy wydarzenia: Krakowski Park Technologiczny, Inkubator Technologiczny KPT, WebTango.pl oraz Fundacja “Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne”. Patronem honorowym wydarzenia jest Startup Poland, a partnerem głównym PIXEL Technology. Patronami medialnymi są: Crossweb.pl, Dobra Technologia, Mam Startup, Gazeta.pl NEXT, di24.pl oraz Mam Biznes. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie: startupkids.pl
Wydarzenie można także śledzić na Facebooku http://bit.ly/startupkids-krakow-fb 
Fanpage inicjatywy: http://fb.com/startupweekendkids 
Rejestracja jest już zakończona.
Kontakt w sprawie wydarzenia: Paulina Lewicka: paulina@startupkids.pl | tel. +48 795-079-950 Krzysztof Gontarek: krzysiek@startupkids.pl | tel. +48 606-306-168

Udostępnij

Powiązane artykuły
Make Things – rób rzeczy w KPT

temu

W Krakowskim Parku Technologicznym robimy różne rzeczy, w tym Make Things. Organizowane przez KPT warsztaty technologiczne od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem i zainteresowaniem uczestników.
Technologie satelitarne z pierwszej ręki

temu

Przedstawiamy grono ekspertów praktyków, którzy działają w obszarze technologii satelitarnych. Będą się oni dzielić wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami konferencji „Space 4.0: Solution from the Sky”.
Biznes i kosmos. Poszukiwani pionierzy

temu

W ciągu ostatnich trzydziestu lat dokonano ogromnych postępów w obserwacji Ziemi z kosmosu. Europejska Agencja Kosmiczna, której Polska jest członkiem od kilku lat, udostępnia dane satelitarne w dużej mierze za darmo.Glob ziemski okrążają setki sztucznych satelitów, które dostarczają różnego typu danych. Znanym, praktycznym wykorzystaniem technologii opartych na satelitach jest nawigacja GPS. Inny typ technologii to szczegółowe zdjęcia powierzchni Ziemi wykonywane przez satelity. Każdy z nas odkrywał kiedyś te obrazy na internetowym mapach Google, w tzw. „widoku Ziemi”. Dane te służą nie tylko do rozrywki w Internecie – polega na nich meteorologia, wojskowość, na coraz szerszą skalę są wykorzystywane w rolnictwie i leśnictwie, urbanistyce, planowaniu przestrzennym i w innych dziedzinach. Kolejne zastosowania czekają na odkrycie, bądź wprowadzenie na rynek.
Przemysł jest gotowy na wdrażanie innowacji

temu

1 marca w Krakowskim Parku Technologicznym odbył się Demo Day kończący drugą edycję programu KPT ScaleUp. Wydarzenie poświęcone innowacjom dla przemysłu i smart city zgromadziło ponad 160 gości.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.