Indie Showcase kolejny raz zagości na Digital Dragons

Indie Showcase kolejny raz zagości na Digital Dragons

Opublikowany

Najbardziej prestiżowy konkurs dla twórców gier niezależnych w Polsce ponownie zagości na konferencji Digital Dragons. Organizatorzy uruchomili dziś rejestrację dla gier indie, przy okazji informując o zmianach, które zaszły w formule konkursu.

Zapisy do Indie Showcase rozpoczynają się 15 stycznia i potrwają do 30 marca 2018 roku. Gry można zgłaszać przez specjalny formularz na stronie, pamiętając przy tym, że każde zgłoszenie w tym roku musi obowiązkowo zawierać przynajmniej 5 minut nagranego gameplayu z gry. Jest to jedna z nowości w regulaminie tegorocznej edycji konkursu, podobnie jak wprowadzenie ograniczenia dla gier, które były prezentowane na Indie Showcase w poprzednich latach.
Ze zgłoszonych produkcji Jury wybierze 50 tytułów, które uzyskają kwalifikację do konkursu podczas Digital Dragons.  Wybrane gry dołączą do 10 produkcji, awansowanych podczas wydarzeń, z którymi Indie Showcase współpracuje: konkursów Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, Free Galaktus oraz PGG Jam: All Play. Na kolejnym etapie zostanie wyłoniona dwudziestka ścisłych finalistów, specjalnie wyróżnionych na terenie imprezy i to z nich Jury będzie wybierać najlepsze gry Indie Showcase 2018.

Słuchając głosu twórców gier niezależnych zmieniamy w tym roku również kategorie nagród. Chcąc wyróżnić producentów tytułów mobilnych wprowadzamy dla nich osobną statuetkę, podobnie jak dla debiutantów

Maciek Śliwiński, koordynator Indie Showcase

Obok nagród przyznanych przez Jury, uczestnicy konkursu będą mieli również szansę zdobyć nagrodę publiczności – Community Vote, które wraca do modelu głosowania naklejkami w trakcie konferencji,  oraz wyróżnienia przyznawane przez najpopularniejsze polskie media dedykowane twórcom gier niezależnych: Graczpospolita oraz Ustatkowany Gracz.
Rejestracja do Indie Showcase już otwarta!

Rejestracja do Indie Showcase już otwarta!

Gry kolejny raz będzie oceniać Jury składające się ze specjalistów z branży gier z wieloletnim doświadczeniem oraz branżowych dziennikarzy:
Michał Król (Graczpospolita, Polskie Radio Szczecin, PSX Extreme) – przewodniczący Jury
Artur Maksara (ARP Games)
Maciej Miąsik (Pixel Crow)
Mateusz Janczewski (Techland)
Marek Czerniak (Fundacja Indie Games Polska)
Karol Zajączkowski (11 bit Studios)
Szymon Liebert (TV GRY)
Michał Madej (CD Projekt RED)
Joanna Buganik-Pałka (Crunching Koalas)
Rafał Szrajber (ASP Łódź)
Kolejnym ukłonem w stronę twórców gier niezależnych podczas tegorocznej edycji Indie Showcase będzie też wprowadzenie najniższej ceny biletu dla wszystkich zakwalifikowanych twórców. Niezależnie od momentu zakupu wejściówki, autorzy wszystkich wybranych do Indie Showcase produkcji otrzymają cenę z poziomu Pre-Early Bird.
Najlepsze gry niezależne tego roku poznamy w 21 i 22 maja w Krakowie, podczas konferencji Digital Dragons odbywającej się w Centrum Kongresowym ICE.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Indie_Showcase_004.jpg

grafika | 6,52 MB

Pobierz
Indie_Showcase_005.jpg

grafika | 5,57 MB

Pobierz
Indie_Showcase_001.JPG

grafika | 3,59 MB

Pobierz
Indie_Showcase_002.JPG

grafika | 3,2 MB

Pobierz
Indie_Showcase_003.JPG

grafika | 3,07 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.