BTH komercjalizuje

BTH komercjalizuje

Opublikowany

W niepołomickiej podstrefie Krakowskiego Parku Technologicznego swoją działalność rozwinie Biuro Techniczno–Handlowe BTH Import Stal.

Właściciele tego rodzinnego przedsiębiorstwa postanowili rozbudować niepołomicki zakład oraz wyposażyć go w nowoczesne maszyny i urządzenia za minimum 44 mln zł. Zarząd KPT właśnie wydał tej spółce drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie. Nowy projekt inwestycyjny BTH wiąże się z wdrożeniem wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez Biuro Techniczno-Handlowe spółki oraz specjalistów z branży stalowej i ekspertów budownictwa. W nowej hali przemysłowej będzie produkowany innowacyjny panel elewacyjny. Mamy więc w tym wypadku do czynienia z modelowym procesem komercjalizacji badań naukowych. Cieszy, że dokonała tego polska, rodzinna firma działająca w strefie będącej parkiem technologicznym, która już zainwestowała w Niepołomicach ponad 35 mln zł w ramach zezwolenia wydanego przez KPT w 2013 r.

Udostępnij

Pierwszy Startup Weekend Kids w Krakowie już w lutym

Czwarta edycja popularnych warsztatów, które inspirują dzieci i młodzież do nauki cyfrowych i biznesowych kompetencji odbędzie się w Krakowie w dniach 2-4 lutego. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Cel to stworzyć podwaliny startupu o charakterze społecznym lub biznesowym w 3 dni, ucząc się przy okazji pracy w zespole, wykorzystania narzędzi internetowych, pobudzając kreatywność i zaradność oraz poznając nowoczesne biznesowe metody, przydatne w realizacji wszelkiego rodzaju projektów.