Znakomity koniec roku w krakowskiej strefie

Znakomity koniec roku w krakowskiej strefie

Opublikowany

2017 rok w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej kończy się mocnym akcentem.

Zarząd KPT wydał właśnie 2 zezwolenia firmom, które łącznie zainwestują ponad 83,5 mln zł oraz utworzą ponad 43 nowe miejsca pracy. Obie inwestycje będą miały miejsce w Jędrzejowie, gdzie podstrefa ksse działa od 2016 roku. Niezwykle prężnie zabiegający o inwestycje Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa może odnotować kolejne sukcesy. Rozpoczynający działalność w Polsce producent profili aluminiowych działający pod nazwą APCO Sp. z o.o., zainwestuje w Jędrzejowie 80 milionów zł. Na nową inwestycję zdecydowała się w tym mieście także Grażyna Kosińska działająca jako „OKNORAM” w branży renowacji okien.
Powiat jędrzejowski, także po zmianach związanych z wprowadzeniem w życie nowych przepisów dotyczących specjalnych stref ekonomicznych, pozostanie w obszarze zarządzanym przez Krakowski Park Technologiczny. Bardzo się cieszymy, że współpraca układa się tak dobrze. Spodziewamy się, tam wielu nowych inwestycji, ponieważ w powiecie nie brakuje terenów inwestycyjnych, a nowym impulsem wyzwalającym zainteresowanie inwestorów Jędrzejowem, jest sukcesywnie budowana i oddawana do użytku droga szybkiego ruchu (S7).
Ponadto w najbliższy piątek zamierzamy wydać jeszcze jedno zezwolenie w Tarnowie, gdzie w produkcję innowacyjnych prętów z kompozytu bazaltowego rozpocznie firma Dortech II, która w maszyny i urządzenia zainwestuje minimum 2,2 mln zł. 

Zatem łącznie w 2017 roku spodziewamy się wydania 20 zezwoleń. Zadeklarowane przez firmy nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 566 mln zł. W wyniku tych inwestycji powstanie 988 nowych miejsc pracy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.