Sukces konferencji OpenLivingLab Days 2017 – promocja Krakowa i KPT na świecie

Sukces konferencji OpenLivingLab Days 2017 – promocja Krakowa i KPT na świecie

Opublikowany

OpenLivingLab Days 2017 za nami. Bror Salmelin z Komisji Europejskiej, który był naszym gościem przez 5 dni trwania konferencji podziękował Krakowskiemu Parkowi Technologicznemu w następujący sposób: organizacja, logistyka, wizyty studyjne, zaprezentowane miejsca oraz przygotowany program, a nawet catering, nie mogły być lepsze. Nie była to odosobniona opinia. Uczestnicy OpenLivingLab Days 2017, a było ich ponad 300, wyjechali z Krakowa bardzo zadowoleni z tego, co tutaj zobaczyli, czego się dowiedzieli i doświadczyli. To wspaniała promocja miasta i naszej spółki, która za sprawą konferencji dokonała się w 30 krajach z 4 kontynentów: Euroazji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii.
Krakowski Park Technologiczny - jako jeden z dwóch akredytowanych polskich living labów oraz European Network of Living Labs - zapewnił uczestnikom udział w niezwykle intensywnym, trwającym 5 dni programie, na który składały się: prezentacje najlepszych prac badawczych w obszarze stosowania metodologii living lab, warsztaty, wymiana doświadczeń i wiedzy, praktyczne warsztaty połączone z wizytami lokalnymi oraz prezentacją projektów realizowanych w Krakowie i Małopolsce.
Nasi goście byli m.in. w Lamusowni czyli Zbiorczym Punkcie Gromadzenia Odpadów, Zarządzie Zieleni Miejskiej (projekt woonerf na ulicy Krupniczej), Centrum Sterowania Ruchem, LifeScience Klaster oraz Małopolskim Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. Tematyka prezentacji lokalnych i wizyt była spójna z pięcioma obszarami tematycznymi warsztatów to jest: living lab & policy, circular economy, smart city, service design, healthcare. Goście konferencji zapoznali się z najlepszymi projektami innowacyjnymi wdrożonymi przez instytucje krajowe i miejskie oraz wyzwaniami, które wciąż wymagają rozwiązania.
OpenLivingLab Days 2017 zakończenie.jpg
OpenLivingLab Days 2017 - warsztaty.jpg
11th Wave Ceremony.jpg
Lista panelistów była imponująca. Wśród nich znaleźli się m.in.: Jesus Maria Alquézar Sabadie (przedstawiciel Komisji Europejskiej DG ds. Badań Naukowych i Innowacji), prof. Jarosław Górniak z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bror Salmelin (doradca DG CONNECT ds. Systemów Innowacyjnych przy Komisji Europejskiej), Noboru Konno (prezes Japan Future Alliances Innovation Network), Dr Belinda Chen (zastępca dyrektora Taiwan Living Lab), prof. Rudolf Giffinger (Uniwersytet Techniczny w Wiedniu), Wim De Kinderen (Brainport Eindhoven), Nuria de Lama (przedstawiciel ATOS R&I przy Komisji Europejskiej), Andrés Barreneche (analityk polityk, dyrekcja ds. Nauki, Technologii i Innowacji przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), Juan Bertolin (dyrektor Espaitec Science Park), Bartosz Sokoliński i Karol Wosiński (Agencja Rozwoju Przemysłu), Adrianna Pawlik (NCBR) oraz wielu innych wybitnych naukowców i praktyków z całego świata. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać adresowanego do nich przemówienia Jean’a-Claude’a Burgelman’a (dyrektora ds. polityki naukowej, foresight i danych, DG ds. Badań Naukowych i Innowacji), który podzielił się wizją dotyczącą kierunków i trendów rozwojowych w obszarze innowacji.
To były niezwykle interesujące i intensywne dni. Za rok spotykamy się w Genewie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

OpenLivingLab Days 2017 iluminacja kładki Bernatka.jpg

grafika | 16,7 MB

Pobierz
OpenLivingLab Days 2017, Agnieszka włodarczyk, koordynator.jpg

grafika | 7,37 MB

Pobierz
OpenLivingLab Days 2017 wizyty studyjne.jpg

grafika | 5,69 MB

Pobierz
OpenLivingLab Days 2017 wizyty studyjne 2.jpg

grafika | 3,83 MB

Pobierz
OpenLivingLab Days 2017 w Krakowie.jpg

grafika | 5,37 MB

Pobierz
11th Wave Ceremony.jpg

grafika | 1,67 MB

Pobierz
Best Living Lab Project Award, Kopalnia Soli w Wieliczce.jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
OpenLivingLab Days 2017 uczestnicy.jpg

grafika | 977 KB

Pobierz
Tuija Hirvikoski, ENoLL President.jpg

grafika | 607 KB

Pobierz
OpenLivingLab Days 2017.jpg

grafika | 807 KB

Pobierz
OpenLivingLab Days 2017 - warsztaty.jpg

grafika | 605 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Twórcy Call of Duty i Destiny na Digital Dragons w Krakowie

temu

Zespół Digital Dragons zaprezentował kolejnych wykładowców, którzy poprowadzą prelekcje podczas nadchodzącej konferencji. Do grona speakerów dołączyli eksperci pracujący nad najważniejszymi tytułami branży gier w ostatnich latach: Destiny, Call of Duty czy seria Total War.
Podsumowanie Digital Dragons 2017 [INFOGRAFIKA]

temu

Tegoroczną edycję Digital Dragons, największej konferencji dla twórców gier w Europie Środkowej odwiedziło blisko 1500 osób z 38 krajów. Dwudniowe wydarzenie organizowane po raz pierwszy w krakowskim ICE Congress Centre przyciągnęło developerów nie tylko z czołowych polskich studiów, ale również wielu gości z zagranicy. Gośćmi krakowskiej imprezy byli między inny John i Brenda Romero, Luis Barriga z Blizzard, Sam Lake z Remedy Entertainment czy James Ohlen z Bioware.
Prelekcje z Digital Dragons 2017 już dostępne

temu

Ponad 90 godzin wykładów!
Biznes i kosmos. Poszukiwani pionierzy

temu

W ciągu ostatnich trzydziestu lat dokonano ogromnych postępów w obserwacji Ziemi z kosmosu. Europejska Agencja Kosmiczna, której Polska jest członkiem od kilku lat, udostępnia dane satelitarne w dużej mierze za darmo.Glob ziemski okrążają setki sztucznych satelitów, które dostarczają różnego typu danych. Znanym, praktycznym wykorzystaniem technologii opartych na satelitach jest nawigacja GPS. Inny typ technologii to szczegółowe zdjęcia powierzchni Ziemi wykonywane przez satelity. Każdy z nas odkrywał kiedyś te obrazy na internetowym mapach Google, w tzw. „widoku Ziemi”. Dane te służą nie tylko do rozrywki w Internecie – polega na nich meteorologia, wojskowość, na coraz szerszą skalę są wykorzystywane w rolnictwie i leśnictwie, urbanistyce, planowaniu przestrzennym i w innych dziedzinach. Kolejne zastosowania czekają na odkrycie, bądź wprowadzenie na rynek.

Prelekcje z Digital Dragons 2017 już dostępne

Ponad 90 godzin wykładów!